hkmd

ustunkarli-mrÜSTÜNKARLI Makine A.Ş. 1954 yılında, Aziz ÜSTÜNKARLI tarafından kurulması ile marangoz makinaları imalatına başlamış olup, ÜSTÜNKARLI grup şirketlerinin ana koludur. İzmir Adnan Menderes Havalimanının hemen yanında, 20.000 m² alan üzerine kurulu fabrikasında üretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Kurulduğu günden bu yana Türk Kereste Sanayisine yön veren ÜSTÜNKARLI, bugün; Türkiye pazarının % 75’ine hakim ve ürünlerini 30’dan fazla ülkeye ihraç eden, dünya çapında da bu sektördeki ilk 5 arasında yer alan bir firma haline gelmiştir.

Firma bugün anahtar teslim projeler ile birlikte kereste, palet, paketleme malzemeleri üreten her ölçekte kereste fabrikaları, mobilya üreticileri vb. kuruluşlara günümüzün en son yazılım ve donanım teknolojileri kullanarak hızlı, teknolojik, ekonomik ve kullanımı güvenli, bu güvenliği uluslar arası normlarda, belgelenmiş ağaç işleme makinaları üretimi yapmaktadır..

Makinalarının tüm dizaynları ÜSTÜNKARLI’ya aittir. AR-GE & Teknik Hizmetler departmanı müşteri hedef, nitelik ya da önceliklerini dikkate alarak, ihtiyaçlara cevap verecek, modern, ekonomik makine tasarımları yapmakta, tüm tasarım ve geliştirme faaliyetleri İleri Tasarım Katı Modelleme Programları ile desteklenmektedir. Sektöre yönelik elektrik-elektronik ürünlerin dünyada uygulanan son teknolojileri takip edilmekte ve ÜSTÜNKARLI makinalarında kullanılmaktadır.

Yıllık üretimin yaklaşık %60’ı ihraç edilmektedir. ÜSTÜNKARLI tarafından projelendirilmiş komple tesisler ve sayısız ağaç kesme makinaları Avrupa, Asya ve Afrika’nın birçok ülkesinden uzun yıllardır yüksek verimlilikte başarı ile çalışmakta olup; Rusya, Almanya, Bosna-Hersek, Estonya, Romanya, Ukrayna, Bulgaristan, Fransa, İsveç, İtalya, Polonya, Gürcistan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Slovenya, Suudi Arabistan, Ürdün, Macaristan, Benin, Fildişi Sahili, Suriye, Litvanya, Letonya, Danimarka, Hollanda, İngiltere, Arnavutluk, Hırvatistan, B.A.E, Malezya ve daha bir çok ülkeye ihracatlarını sürdürmekte.

ustunkarli-mrkzCNC işlem tezgahları ile donatılmış modern talaşlı imalat, kaynaklı imalat makine parkları, boyama, iç montaj hatları, elektrik-elektronik yapılanmanın gerçekleştirildiği elektrik-elektronik bölümü 100’ün üzerinde tecrübeli, donanımlı, kalifiye personeli ile müşteri istek ve beklentilerine en üst seviyede cevap verebilecek donanım ve kaynağa sahiptir. ÜSTÜNKARLI üretim alanında, toplam 68 adet makine ve tezgah yer almaktadır. CNC işlem merkezleri yüksek üretim kapasitelerinin yanında makine parçalarının yüksek kalitede, standart işlenmesini sağlamaktadır. Makineler üretim prosesinin her aşamasında yüksek bilinç, tecrübe ve yeterliliğe sahip ÜSTÜNKARLI personeli tarafından titiz bir özen ile oluşturulmakta ve yine her aşamada kalite kontrole tabi tutulmaktadır. İç montajı tamamlanmış makineler 2 aşamalı uygulama testlerinden geçirilmektedir. İlk aşamada, mekanik ve elektrik-elektronik kalite kontrol onayı almış makineler, 2.aşamada uygulama testine tutulmaktadır.

Sektörde bugünkü yerinin oluşmasında kaliteli ürünlerin yanında sağladığı servis ve yedek parça hizmetlerinin büyük payı vardır. Donanımlı dış montaj & Servis ekibi dünya üzerindeki bütün ÜSTÜNKARLI müşterilerine montaj, servis ve yedek parça desteği vermektedir. Satış sonrası hizmet faaliyetlerinde etkinlik ve hız temel prensiplerdir.hkmd1

  • Tandem Dik Gövde Tomruk Bıçkıları

  • Kapak Yongalama Makinaları

  • Dik Şerit Dilme Makinaları

  • Yatay Şerit Dilme Makinaları

  • Çift Yan Alma Makinaları

  • Merdaneli Çoklu Dilme Makinaları

  • Paletli Tek Milli Çoklu Dilme Makinaları UDKP_100